Qamışlo’ya düzenlenen terörist saldırıyı nefretle lanetliyor, bu hunhar saldırıda yaşamını yitirenleri saygıyla anıyor, halkımıza baş sağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz!
DAİŞ terör örgütünü koruyan ve kollayan, ona bu tür terörist saldırıları gerçekleştirme imkanı sunan bütün sistemleri şiddetle kınıyoruz!
Bu Terör çetesi artık bütün dünya Demokrasi güçlerinin ortak sorunu ve belası.
Avrupa ülkelerinde geliştirilen terör saldırıları, günlük yaşamın bir parçası halini alıyor, giderek Ortadoğu’yu aratmayacak seviyelere yükseliyor!
Dünyanın Demokrasi güçleri ve egemenleri sadece DAİŞ’ı görüp onun arkasındaki güçleri görmezlerse, Avrupa ve ABD’nin giderek bir savaş sahasına dönüşmesi imkan dahilindedir.
DAİŞ’e karşı savaş, onu yaratan, besleyen ve hala desteğini çekmeyen bölge güçlerine karşı açık tavır almak ve onları teşhir etmekten geçer!
Bu güçler DAİŞ’ı kendi egemenlik aygıtını ayakta tutmak için, koç başı olarak kullanıyorlar!
Avrupa, ABD, Rusya ve Çin gibi büyük güçler bu bu insanlık düşmanı savaşa, savaşı yürüten ve ayakta kalmasına yardımcı olan perde arkası güçlere karşı seyirci kalmamalı!
İnsanlığın ortak değerlerini savunma ve koruma görevi sadece kürdlerden beklenemez!
Biz, Demokrasi, Özgürlük ve eşitlikten yana olan, dünyanın bütün Demokrasi güçlerini Kürd halkıyla her alanda dayanışmaya ve kürdlerin yürüttüğü onurlu mücadeleye sahip çıkmaya çağırıyoruz!
Gemisi batırılmak istenen bütün İnsanlıktır! Bu Gemi batarsa boğulanlar sadece Kürdler olmayacak! Boğdurulmak istenen bütün İnsanlık!
Kürd halkını, özellikle Kürd iş dünyasını Qamışlo ile derhal ve güçlü bir dayanışmaya çağırıyoruz!
AKEE


Warning: A non-numeric value encountered in /homepages/22/d525153488/htdocs/clickandbuilds/AssociationofKurdishEmployersinEurope/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997