Kürt İşverenler yeni yönetimini seçti

Merkezi Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan Avrupa Kürt İşverenler Derneği AKEE 5. Olağan kongresini gerçekleştirerek yeni yönetimini seçti.
16 Aralık 2017 Cumartesi günü Frankfurt kentindeki Maritim Hotel konferans salonunda gerçekleştirilen kongreye yaklaşık 80 üye katıldı.
Saat 10.00’ divan seçimi ile başlayan kongre’de ilk olarak AKEE Başkanı Naim Kılıç söz aldı.

Avrupa’da Kürt sermayesi gelişiyor
Delegeleri ve misafirleri selamlayarak konuşmasına başlayan AKEE başkanı Naim Kılıç konuşmasında, Avrupa’da Kürt sermayesinin geliştiğine ve Kürdistanlı yatırımcıların yatırımlarını büyüttüklerine dikkat çekti.
‘Küçük esnaftan, büyük işverenlere varan ve sayıları on binleri bulan bir sermaye topluluğundan bahsediyoruz’ diyen Kılıç ‘ İnsanlarımız yüksek oranda kendi işlerini kurma isteğine sahipler. Ana yurtlarından uzak göçmen olarak olarak geldikleri bu sermaye dünyasında, mesleki başarı kervanına dahil olmak için yüksek azimle uğraşıyorlar. Bu durum direk AKEE olarak bizim örgütlenme ve faaliyet sahamıza da yansıyor’ diye konuştu.

Tüm Kürt ve Kürdistan’lı işverenlerin örgütü olmalıyız
AKEE’nin hedefi tüm Kürdistanlı işverenleri kucaklamak olmalı’ diyen Kılıç devamla şunları söyledi ‘ İdeolojik takıntılara, günlük siyasi polemiklere düşmeden Kürdistan’ın her parçasında ve dünyanın her yerindeki Kürdistanlı işverenlerle ilişki aramalı, ilişki kurmalı, onları dernek çatısı altında bir araya getirmeliyiz. AKEE hangi parçadan olursa olsun, dünyanın neresinde yaşıyorsa yaşasın tüm Kürt ve Kürdistanlı işverenlerin örgütü olmalı’.

AKEE Kongresinde derneğin yıllık faaliyet raporunu yönetim kurulu üyesi Mesut Aliş okudu.
Daha sonra AKEE Fransa şubesinin çalışmalarını özetleyen bir raporu yönetim kurulu üyesi Mehmet Subaşı okudu. Denetleme, hakemler kurulu ve mali raporların okunmasının ardından kongrede raporlar üzerinde tartışmaya geçildi. Delegelerin raporlar üzerine yaptıkları konuşmaların ardından raporlar oylamaya sunuldu ve delegeler tarafından aklandı.

AKEE 5. Olağan kongresi verilen öğle arasından sonra tüzük değişikleri maddesi ile devam etti. Saat 17.00’ye kadar devam eden AKEE kongresinde yeni yönetim şu isimlerden oluştu;
Necdal Dişli (Başkan) , Ahmet Ertürk ,Necip Karakas,Firat Erbak,Hülya Aksoy, İbiş Taş, Nurettin Büyük,Cihan Gür,Yahya Çete, Murat Alpavut, Sinan Behzatoglu.
Denetleme kurulu; Osman Demirkol , Muhittin Camuka , Mehmet Doğan. Hakemler kurulu;
Salih Açığ, Salih Akın , Ali Ekber Aslaner.


Warning: A non-numeric value encountered in /homepages/22/d525153488/htdocs/clickandbuilds/AssociationofKurdishEmployersinEurope/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997