BAD ORB Toplantısı

Kürd ulusal ekonomisini örgütleme fikrinin ilk adımı olarakta algılanabilinir Bad Orb toplantısı. Dört parçadan Kürd İş insanlarının hazır bulunduğu toplantıda, Kürd Ulusal sermayesinin nasıl örgütlendireleceğinin sorunları masaya yatırıldı.
Üç gün süren toplantı, kürdistanın dört parçası ve Diasporadaki Kürd sermayesinin bir araya getirmek için bir Konferans çalışması karara bağlandı.
Konferans çalışmasını yürütecek bir Komite oluşturuldu.
Ulusal Kürd Ekonomi Konferansının düzenlenmesi, lokal ve global alanda kalıcı bir etki yaratacağı kesindir.
Komite üyeleri bulundukları parçada Ekonomistlerden oluşacak bir komsiyon oluşturup, o alanın ekonomi programını oluşturacaklar. Bölgenin real yapısı sonucu ortaya çıkacak Ekonomi Programı toplumun bütün kesimleriyle tartışılarak, bütün toplumsal kesimlerin katılımıyla hazırlanacaktır.
Avrupa kürdi sermayeyi bir araya getirme sorumluluğunu üstlenen AKEE’yi büyük görevler beklemekte. Bu bilinçten hareketle AKEE’nin her üyesini büyük sorumluluk ve görev beklediğini belirtmek gerekir.
AKEE bu işin artık sadece organizatörlerinden değil aynı zamanda bu sürecin motor gücü durumunda. Bu açıdan, AKEE bütün üyelerini bu yeni süreçte aktif göreve davet eder.


Warning: A non-numeric value encountered in /homepages/22/d525153488/htdocs/clickandbuilds/AssociationofKurdishEmployersinEurope/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997